تحقیق کامل در مورد کیفیت زندگی- sidaa

تحقیق کامل در مورد کیفیت زندگی

دانلود تحقیق کامل در مورد کیفیت زندگی , دانلود فوری تحقیق کامل در مورد کیفیت زندگی , تحقیق کامل در مورد کیفیت زندگی کامل و قابل ویرایش

ابعاد کیفیت زندگی
,اندازه گیری کیفیت زندگی
,تحقیق درباره کیفیت زندگی
,کیفیت زندگی مربوط به سلامت
,ابعاد کیفیت زندگی از دیدگاه فرانس

تحقیق کامل در مورد کیفیت زندگی

هدف از این نوشتار تحقیق کامل در مورد کیفیت زندگی می باشد.

مشخصات فایل

تعداد صفحات 34
حجم 124/262 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی docx

توضیحات کامل

هدف از این نوشتار تحقیق کامل در مورد کیفیت زندگی می باشد.

 

 

 

 

امروزه متوجه به مسایل ذهنی و عینی در زمینه احساس رفاه و آسایش، اهمیت زیادی پیدا کرده است. واژه های طول عمر و درمان با کیفیت زندگی پیوند دارد و باید به همان اندازه که به آن دو اهمیت داده می شود، به کیفیت زندگی نیز توجه کرد. کیفیت زندگی یک جزء ذهنی از رفاه است. شاید بتوان مجموعه ای از رفاه جسمی، روانی و اجتماعی را که شخص یا گروهی از افراد درک می کنند، (مثل شادی، رضایت و افتخار، سلامتی، موقعیت اقتصادی، فرصت های آموزشی، خلاقیت و …) تعریف مناسبی از کیفیت زندگی دانست (پارک، 1380).می توان به صراحت اظهار داشت که اصلی ترین هدف انسان در امر توسعه، کیفیت زندگی است، بطوریکه امروزه بهبود کیفیت زندگی، حق مسلم همه انسانها می باشد. (قنبری خانقاه، 1383).

 

 

آثار مفهوم کیفیت زندگی به عصر فیلسوف باستان، ارسطو بازمی گردد. ارسطو مسرت را نوعی فعالیت شریف روح و جان توصیف کرده است (ژان ، 1992). وی همچنین اظهار کرد که شادی از فعالیتهای شرافتمندانه و با ارزش فرد ناشی می شود و انسان را به سمت زندگی خوب هدایت می کند (شاهنده، 1382).

سرآغاز توجه نوین به کیفیت زندگی به تعریف سازمان بهداشت جهانی در سال 1948 از سلامتی برمی گردد. این سازمان سلامتی را به عنوان رفاه کامل جسمی، روحی، روانی، اجتماعی و نه فقط فقدان بیماری تعریف کرده است. از دهه 1970 توجه به مفهوم کیفیت زندگی بیش از پیش گردید (انجمنیان، 1384).

 

 

تاریخچه تحقیق در کیفیت زندگی به تحقیقات جامعه شناختی بازمی گردد. به طور کلی تحقیق در باره کیفیت زندگی از دهة 1960 به دنبال نهضت بیمارستان زدایی آغاز شد و در توانبخشی کاربرد عمده ای پیدا کرد (کربلایی نوری، 1376).

 

بررسی کیفیت زندگی در تحقیقات بالینی، جایگاه خاصی دارد. موضوع کیفیت زندگی برای اولین بار در مدلاین (1975)، در «نمایه پزشکی» نمایه پرستاری و مطالعات بهداشتی (1983) معرفی شد (کانم  و همکاران، 1999).

 

آندرسون  (1995) در رابطه با مفهوم کیفیت زندگی معتقد است که مفهوم کیفیت زندگی از سلامتی مشخص می گردد و در رابطه با آن می باشد. فاکتورهای اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و معنوی بر کیفیت زندگی تأثیر دارند. اما در سیستم بهداشتی بطور عمومی درنظر گرفته نمی شوند (آندرسون، 1995، به نقل از جلالی، 1380).

 

 

سوت کلیف  و هولمز  (1991) به بیان تعاریف و نظریات محققین در زمانهای مختلف در رابطه با کیفیت زندگی پرداخته اند. آنها به نقل از «دی هیز » و «نیپن برگ » اظهار می دارند، تعاریف موجود از دو جنبه عمومی با یکدیگر متفاوتند، اولاً، برخی کیفیت زندگی را به طور کلی و با ارزیابی عمومی زندگی می سنجند و بعضی دیگر عوامل تشکیل دهنده کیفیت زندگی مانند درجه ارضا، خواسته ها را مورد توجه قرار می دهند. بعضی دیگر از مؤلفین مانند هورن کویست بر ماهیت درونی یا ذهنی ارزیابی تأیید کرده اند، در صورتیکه سایر افراد مانند لیو  مسأله را از جنبه عینی (بیرونی) آن مورد توجه قرار می دهند (دی هیزونیپن برگ، به نقل از سوت کلیف و هولمز، 1991).

 

 

 

 

فهرست مطالب
کیفیت زندگی    5
2-3-1- تعریف کیفیت زندگی    6
2-3-2-  ابعاد کیفیت زندگی    11
جدول 2-1- : ابعاد کیفیت زندگی از دیدگاه فرانس    15
2-3-3- کیفیت زندگی مربوط به سلامت    17
2-3-4-اندازه گیری کیفیت زندگی    18
بخش دوم سوابق و پیشینه تحقیقاتی    19
الف) سوابق در خارج    19
ب) سوابق در داخل    23
منابع و مآخذ    25

 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

آی پی پی تی را به خاطر بسپارید و بهترین و سالم ترین فایل ها را برای شما از کل وب جمع آوری کردم

و هر لحظه از طریق تلگرام یا پیامک در نهایت تماس در خدمت کاربران برای پاسخگویی هستیم

به بزرگترین بانک دانلود مقاله پاورپوینت نمونه سوال پرسشنامه پایان نامه و پیشینه و فایل های گرافیکی خوش آمدید

آی پی پی تی را به خاطر بسپارید و بهترین و سالم ترین فایل ها را برای شما از کل وب جمع آوری کردم

و هر لحظه از طریق تلگرام یا پیامک در نهایت تماس در خدمت کاربران برای پاسخگویی هستیم

💡

شماره پشتیبانی سایت آی پی پی تی 09214087336

دانلود تحقیق کامل در مورد کیفیت زندگی

دانلود تحقیق کامل در مورد کیفیت زندگی

دانلود تحقیق کامل در مورد کیفیت زندگی

دانلود تحقیق کامل در مورد کیفیت زندگی

دانلود تحقیق کامل در مورد کیفیت زندگی , دانلود تحقیق کامل در مورد کیفیت زندگی , دانلود تحقیق کامل در مورد کیفیت زندگی , فایل تحقیق کامل در مورد کیفیت زندگی , قابل ویرایش تحقیق کامل در مورد کیفیت زندگی , پکیج تحقیق کامل در مورد کیفیت زندگی, تحقیق کامل در مورد کیفیت زندگی , فایل تحقیق کامل در مورد کیفیت زندگی

پر فروش ترین قالب های وردپرس

دانلود رساله معماری پروپوزال

فروشگاه فایل همکاری در فروش فایل

بهترین سیستم همکاری در فروش

دانلود پیشینه پایان نامه

دانلود تحقیق کامل در مورد کیفیت زندگی

پکیج تحقیق کامل در مورد کیفیت زندگی

خرید تحقیق کامل در مورد کیفیت زندگی

سایت تحقیق کامل در مورد کیفیت زندگی

بهترین تحقیق کامل در مورد کیفیت زندگی

دانلود طرحواره درمانی دانلود پیشینه تحقیق دانلود گزارش کارآموزی فروشگاه ساز فایل رایگان همکاری در فروش با پورسانت بالا دانلود پرسشنامه
دانلود تحقیق دانلود مقالات اقتصادی مقاله در مورد ایمنی چارچوب نظری تحقیق خرید کاندوم خرید ساعت مچی مردانه
دانلود افزونه وردپرس دانلود تحقیق آماده سایت دانلود پاورپوینت مقالات مدیریتی میزان درآمد همکاری در فروش فایل کسب درآمد دانشجویی