نظریه های حوزه های مختلف در مورد سازگاری و سازگاری اجتماعی- sidaa

نظریه های حوزه های مختلف در مورد سازگاری و سازگاری اجتماعی

دانلود نظریه های حوزه های مختلف در مورد سازگاری و سازگاری اجتماعی , دانلود فوری نظریه های حوزه های مختلف در مورد سازگاری و سازگاری اجتماعی , نظریه های حوزه های مختلف در مورد سازگاری و سازگاری اجتماعی کامل و قابل ویرایش

نظریه های سازگاری اجتماعی pdf
,نظریه های مربوط به سازگاری
,نظریه های روانشناسی سازگاری
,نظریه های جامعه شناسی سازگاری اجتماعی
,نظریه های مددکاری اجتماعی سازگاری
,دیدگاه های مختلف سازگاری

نظریه های حوزه های مختلف در مورد سازگاری و سازگاری اجتماعی

هدف از این تحقیق نظریه های حوزه های مختلف در مورد سازگاری و سازگاری اجتماعی می باشد.

مشخصات فایل

تعداد صفحات 47
حجم 99/905 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی docx

توضیحات کامل

هدف از این تحقیق نظریه های حوزه های مختلف در مورد سازگاری و سازگاری اجتماعی می باشد.

 

 

در هر پژوهش علمی، نظریه ها از اهمیت زیادی برخوردار هستند و اساس و شالوده ای توانمند به حساب می آیند که موجب روایی علم می شوند دراین پژوهش نیزاز نظریه های روان شناسی-   جامعه شناسی– مددکاری اجتماعی و مکاتب و دیدگاه ها استفاده شده است.

 

آدلر معتقد بود که انسان را نمی‏توان مجزا از دیگران مورد مطالعه قرار داد. بلکه مطالعه ی انسان فقط باید در زمینه ی اجتماعی او انجام پذیرد. آدلر معتقد بود که محرک اصلی رفتار بشر هدف‏ها و انتظارات او از آینده است. حرکات و فعالیت‏های هر فرد، همیشه متوجه یک هدف هستند. از این‏رو نمی‏توان روح انسان را یک کل ایستا تصور کرد. بلکه انسان یک کل پویاست که در جهت نیل به هدف تلاش می‏کند. هدف انسان از نیاز به ارگانیزم به سازگاری به محیط و پاسخگویی به آن حاصل می‏شود. دید آدلر به انسان و امور زندگی دیدی کل‏نگر، پدیده شناختی، غایت‏نگر و اجتماعی است. او انسان را موجودی خلاق، انتخاب‏گر، اجتماعی و مسئول و در حال شدن می‏داند که نه خوب است و نه بد ماهیتش درکل جامعه شکل می‏گیرد و تکامل از در واقعیت بخشیدن به خویشتن است. شفیع آبادی و ناصری؛(1381).

 

 

از دید آدلر زندگانی در اجتماع از یک سو مستلزم محدودیت‏های متقابل و هدف‏های فردی برتر بلافاصله و فوری است و انسان را مجبور به همکاری و همیاری می‏نماید، از سوی دیگر این چنین زندگانی تنها شکل موجودیتی است که بتواند "ایمنی" را فراهم سازد. بدین ترتیب در کنار رنجها یعنی احساسات ناتوانی و کهتری، مرهمی نیز نهاده شده است و آن توحید کامل با گروه اجتماعی است. به نظر آدلر این یکپارچگی با توحید با گروه در هر فرد سالم بر اثر تمایل عمیقی که ناشی از انگیزه ی اجتماعی زیستن است و انسان را به دوست داشتن و پذیرفتن دیگری و همکاری و تعاون می‏کشاند، تسهیل می‏گردد. خدایاری فرد؛(1385).
از نظر آدلر مهمترین عاملی که انسان زندگی‏اش را براساس آن تنظیم می‏کند و حرکتش را در جهان در زندگی مشخص می‏کند، شیوه ی زندگی اوست. شیوه ی زندگی مجموعه عقاید، طرح‏ها، نمونه‏های عادتی رفتار و هدف‏های درازمدت و تبیین شرایط اجتماعی و شخصی است که برای تأمین امنیت خاطر فرد در برابر موانع و مشکلات زندگی است. شفیع آبادی و ناصری؛(1381).

 

 

 

آدلرمعتقد است که علاقه ی اجتماعی، تلاش در راه آینده‏ای بهتر برای بشریت را در بردارد. فرایند جامعه‏پذیری که درکودکی آغاز می‏شود، یافتن جایگاهی در جامعه و کسب احساس تعلق و همکاری گروهی است. علاقه ی اجتماعی آموخته و بکار برده می‏شود. کری؛( 2005).
از نظر آدلر، موضوع سازگاری در برابر فرار و زندگی نباید فرد را در برابر جامعه قرار دهد. تلاش برای فراتر رفتن با تلاش برای برتری مترادف است، هر دو ایجاب می‏کنند که فرد از سطح موجود سازگاری فراتر رود و به زندگی عالی‏تر و کامل‏تری دست یابد و احساس رضایت کند. افراد سالم در برابر این عقیده که رضایت خاص مستلزم ایستادن در برابر جامعه است، مقاومت می‏کنند. افراد سالم برای فراتر رفتن از جامعه‏ای که به صورت سازنده‏ با آن ارتباط دارند، عزت نفس را از عزت اجتماعی برتر نمی‏دانند. فرار و زندگی اجتماعی مخصوص فخرفروشان و نخبه‏گرایانی است که فقط با صدمه زدن به آدم‏های معمولی می‏توانند احساس برتری کنند، افراد سالم به کل جامعه کمک می‏کنند تا از سطح فعلی فراتر روند و نظام اجتماعی کامل‏تری شود. پروچسکا و نورکراس ؛(1385).

 

 

 

آدلر، سازگاری فردی و روانی از دیدگاه مقایسه‏ای در نظر می‏گیرد. ابتدا به تعریف خود می‏پردازد که منشا آن زمینه ادراک کلی فرد به عنوان یک موجود زنده است. به تدریج ارگانیزم براساس تمایل خود به تمیز از محیط پیرامون به مفهوم خود دست می‏یابد. خود یک شی یا یک موضوع ادراکی در زمینه تجربی فرد است. آگاهی فرد ناشی از احساس بودن و عملکرد اوست. آدلر اعتقاد دارد زمانی سازگاری روانی وجود دارد که مفهوم خود در جهت هماهنگ با تجارب حسی و درونی ارگانیزم بوده و این تجارب و احساسات در یک روند هماهنگ و باثبات در سازمان خود جذب می‏شود. نظرات دیگری در زمینه ی سازگاری و عوامل مؤثر به زیربنای فطری آنان، هرکدام جنبه‏ای از زندگی فرد و تأثیر بر سازگاری فردی و اجتماعی تاکید دارد. بینشی؛(1385).

 

 

 

 

 

 

 

 

فهرست مطالب

31-2-1 نظریه های روانشناسی
31-2-1-1 نظریه ی اریکسون
31-2-1-2 نظریه ی روانشناسی فردی آدلر
31-2-1-3 نظریه ی بین فردی سالیوان

31-2-2 نظریه های جامعه شناسی
31-2-2-1 نظریه ی ناهنجاری دورکیم
31-2-2-2 نظریه ی ناهنجاری مرتون
31-2-2-3 نظریه ی کنش اجتماعی ماکس وبر

31-2-3 نظریه های مددکاری اجتماعی
31-2-3-1 نظریه ی توانمند سازی مدافعه
31-2-3-2 نظریه ی سلامت اجتماعی کییز
نمودار شکل سه مدل پنج عاملی کییز
31-2-3-3 نظریه ی مددکاری اجتماعی شناختی- رفتاری
نمودار شکل چهار الگوی عمومی مورد استفاده در تئوری شناختی – رفتاری
31-2-3-3 نظریه ی یادگیری اجتماعی 

31-2-4 دیدگاه ها و مکاتب
31-2-4-1دیدگاه روان تحلیل گری
31-2-4-2دیدگاه علوم رفتاری
31-2-4-3 دیدگاه زیستی- روانی- اجتماعی
31-2-4-4 سازگاری اجتماعی در مکتب انسان گرایی

يشينه تحقيقاتي 
پيشينه داخلی
پيشينه خارجی 

منابع و مآخذ
منابع فارسی    
منابع انگلیسی


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

آی پی پی تی را به خاطر بسپارید و بهترین و سالم ترین فایل ها را برای شما از کل وب جمع آوری کردم

و هر لحظه از طریق تلگرام یا پیامک در نهایت تماس در خدمت کاربران برای پاسخگویی هستیم

به بزرگترین بانک دانلود مقاله پاورپوینت نمونه سوال پرسشنامه پایان نامه و پیشینه و فایل های گرافیکی خوش آمدید

آی پی پی تی را به خاطر بسپارید و بهترین و سالم ترین فایل ها را برای شما از کل وب جمع آوری کردم

و هر لحظه از طریق تلگرام یا پیامک در نهایت تماس در خدمت کاربران برای پاسخگویی هستیم

💡

شماره پشتیبانی سایت آی پی پی تی 09214087336

دانلود نظریه های حوزه های مختلف در مورد سازگاری و سازگاری اجتماعی

دانلود نظریه های حوزه های مختلف در مورد سازگاری و سازگاری اجتماعی

دانلود نظریه های حوزه های مختلف در مورد سازگاری و سازگاری اجتماعی

دانلود نظریه های حوزه های مختلف در مورد سازگاری و سازگاری اجتماعی

دانلود نظریه های حوزه های مختلف در مورد سازگاری و سازگاری اجتماعی , دانلود نظریه های حوزه های مختلف در مورد سازگاری و سازگاری اجتماعی , دانلود نظریه های حوزه های مختلف در مورد سازگاری و سازگاری اجتماعی , فایل نظریه های حوزه های مختلف در مورد سازگاری و سازگاری اجتماعی , قابل ویرایش نظریه های حوزه های مختلف در مورد سازگاری و سازگاری اجتماعی , پکیج نظریه های حوزه های مختلف در مورد سازگاری و سازگاری اجتماعی, نظریه های حوزه های مختلف در مورد سازگاری و سازگاری اجتماعی , فایل نظریه های حوزه های مختلف در مورد سازگاری و سازگاری اجتماعی

پر فروش ترین قالب های وردپرس

دانلود رساله معماری پروپوزال

فروشگاه فایل همکاری در فروش فایل

بهترین سیستم همکاری در فروش

دانلود پیشینه پایان نامه

دانلود نظریه های حوزه های مختلف در مورد سازگاری و سازگاری اجتماعی

پکیج نظریه های حوزه های مختلف در مورد سازگاری و سازگاری اجتماعی

خرید نظریه های حوزه های مختلف در مورد سازگاری و سازگاری اجتماعی

سایت نظریه های حوزه های مختلف در مورد سازگاری و سازگاری اجتماعی

بهترین نظریه های حوزه های مختلف در مورد سازگاری و سازگاری اجتماعی

دانلود طرحواره درمانی دانلود پیشینه تحقیق دانلود گزارش کارآموزی فروشگاه ساز فایل رایگان همکاری در فروش با پورسانت بالا دانلود پرسشنامه
دانلود تحقیق دانلود مقالات اقتصادی مقاله در مورد ایمنی چارچوب نظری تحقیق خرید کاندوم خرید ساعت مچی مردانه
دانلود افزونه وردپرس دانلود تحقیق آماده سایت دانلود پاورپوینت مقالات مدیریتی میزان درآمد همکاری در فروش فایل کسب درآمد دانشجویی